Perka mišką

Perkumiska.lt

Perka mišką su žeme ir iškirtimui visoje Lietuvoje.  Nebrandų arba dalinai kirstą.

Jūsų parduodamą mišką įvertinsime ir nedelsiant pateiksime preliminarų pasiūlymą.

Užpildykite pasiūlymo formą

Nedelsdami pateiksime detalų miško įvertinimą, nemokamai ir be jokių įsipareigojimų

    Siųsdami užpildytą formą Jūs sutinkate, kad Jūsų pateikti duomenys būtų naudojami įvertinti Jūsų miškui ir pateikti Jums pasiūlymą, kaip numatyta privatumo politikoje

    Gaukite daugiau - kreipkitės dabar:

    Ieškote kas perka mišką, arba norite pasikonsultuoti – kreipkitės dabar. Pasidalinsime sukaupta patirtimi, greitai įvertinsime parduodamą miško plotą, pateiksime Jūms rinkos sąlygas atitinkantį pasiūlymą.

    Perka mišką su žeme:

    • Jums nebereikės skirti savo brangaus laiko miško priežiūrai.
    • Nereikės užsiimti miško atkūrimo (atsodinimo) darbais.
    • Jei jūsų turtas išlaikytas jūsų nuosavybėje ilgiau kaip 10 metų, nereikės mokėti gyventojų pajamų mokesčio.
    • Atsiskaitome prieš pasirašant  notarinę sutartį. Atsiskaitymas  pavedimu į Jūsų nurodytą banko sąskaitą.

    Perka mišką išsikirtimui:

    • Išsaugote nuosavybės teisę į valdą, kurią vėliau galėsite parduoti arba palikti savo vaikams
    • Jūs išsaugosite galimybę turėti papildomų pajamų ateityje.
    • Už parduotą medieną perkanti įmonė išskaičiuoja ir sumoka  gyventojų pajamų mokestį (GPM – 15 %).
    • Už parduotą medieną turėsite sumokėti 5% mokestį, kuris skirtas miškų ūkio reikmėms tenkinti
    • Turėsite pasirūpinti iškirsto miško ploto atkūrimu. ​
    • ​Sudarant tokio tipo sandorį Jūs parduodate tik medieną, o ne visą sklypą.   Atsiskaitome pasirašius stataus miško pirkimo – pardavimo sutartį. Atsiskaitymas pavedimu į  Jūsų nurodytą banko sąskaitą.

    Kokie mokesčiai parduodant mišką:

    • Jeigu miškas buvo Jūsų nuosavybė 10 metų ir ilgiau, miško pardavimo pajamų mokesčio mokėti nereikia.
    • Bet jeigu parduodate mišką su žeme nepraėjus 10 metų laikotarpiui nuo šio turto pirkimo, paveldėjimo ar dovanojimo datos, pardavimo pajamos (skirtumas tarp pardavimo ir įsigijimo kainos, paveldėjimo atveju nurodytos vidutinės rinkos vertės) bus apmokestinamos 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifu.
    • Parduodant nenukirstą mišką bus taikomas 15 proc. gyventojų pajamų mokestis ir papildomas 5 proc. mokestis, skirtas miškų ūkio reikmėms tenkinti. Šis mokestis galioja tik parduodant nenukirstą mišką. Parduodant mišką su žeme, 5 proc. mokestis netaikomas.

    Kur yra miško kadastrinis numeris:

    Miško valdos kadastrinį numerį galite rasti Registrų centro teikiamose išrašuose arba kituose Jūsų miško nuosavybės dokumentuose.

    Jei tokio išrašo ar kitų miško nuosavybės dokumentų neturite – tada reikia kreiptis į Registrų centrą  kad išduotų Registrų centro pažymą apie Jūsų mišką. Tai galite atlikti ir nuotoliniu būdu internetinėje svetainėje www.registrucentras.lt

    Miško kaina patikslinama apsilankius parduodamo miško valdoje

    Perka mišką – ką reikia žinoti 

    miško kaina perkame miska

    Kokia yra jūsų turimo miško vertė ir kas ją įtakoja...

    Miško vertė priklauso nuo daug veiksnių:

    • Valdos struktūros, valdos dydžio, lokacijos kelių atžvilgiu, medynų sudėties rodiklių, amžiaus, tūrio, augimvietės ypatumų
    • Vykdytos ūkinės veiklos Jūsų ir gretimuose miško sklypuose, tikėtinų dabartinių ir būsimų kirtimų vykdymo laiko
    • Rinkoje esančių miško sklypų kiekio, dabartinės medienos žaliavos kainos ir bendros ekonominės būklės
    • Sklypinės miškų inventorizacijos duomenų, kurie apibūdina medynų taksacinius rodiklius

    Daug įmonių perka mišką, tačiau mūsų siekis ir išskirtinumas atsakyti į klausimus ir išaiškinti žmonėms apie jų miško specifiką, kuo jis unikalus ir ko šiandien jis vertas, kokia galima miško pardavimo kaina. Mes pasistengsime viską paaiškinti kantriai, suprantamai, aiškiai ir profesionaliai

    spygliuočių miškas

    Ką turite žinoti parduodami mišką...

    Perka mišką – ką turite žinoti parduodami mišką.

    Jei svarstote ar jau nusprendėte parduoti Jums priklausantį mišką, pirmiausia pasidomėkite rinkos dalyviais, kurie perka mišką ir galėtų suteikti informacijos bei pasiūlyti teisingas sandorio sąlygas.

    Žingsniai, kuriuos turite atlikti:

    • Išsirinkite miško pirkėją. Įsitikinkite, kad jis gali ne tik pasiūlyti aukščiausią kainą, bet ir užtikrinti tinkamą miško priežiūrą. Pasidomėkite, kas perka mišką, kiek teikia  informacijos apie save, kokie yra tikslai.
    • Užsitikrinkite sandorio sąlygas. Paprastai pasirašoma preliminari miško pirkimo-pardavimo sutartis sandoriui užtikrinti, kurioje nurodoma miško kaina, atsiskaitymo      sąlygos, pardavėjo ir pirkėjo pareiškimai ir garantijos.
    • Jeigu nežinote, kokiu būdu ir kada  naudingiau parduoti  Jūsų mišką, galite tiesiog paskambinti ir pasiteirauti.
    • Mes visada patarsime ir pakonsultuosime nemokamai, pateiksime geriausias sąlygas.
    • Taip pat galime nemokamai įvertinti kitų asmenų Jums pateiktus pasiūlymus.

    Kreipkitės į Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT) pažymai parduoti mišką gauti.
    Gavus NŽT pažymą, sudaroma pagrindinė pirkimo-paradavimo sutartis pasirinktame notarų biure.

    perka miska bendrasavininkai

    Bendrasavininkai – ką daryti ?

    Perka mišką su bendrasavininkais

    Dažnai pasitaiko atvejų, kai sklypą valdo keli bendrasavininkai, bet tik vienas iš savininkų nori parduoti mišką. Tada iškyla nelengvas valdos pasidalijimo klausimas. Lietuvoje įstatymai neleidžia miško skaidyti į valdas, mažesnes nei 5 ha ploto vienam miško savininkui.

    Didžioji dalis miškų yra valdoma bendrąja nuosavybe. Taigi šiuo atveju pirmiausia teks savo miško dalį pasiūlyti pirkti kitiems bendrasavininkams, o jiems atsisakius, ieškoti kitų pirkėjų, kurie perka mišką.

    Jei bendrasavininkai neketina pirkti Jūsų valdos dalies, tada bendrasavininkų susitarimu reikia nustatyti naudojimosi sklypu tvarką. Šią paslaugą gali atlikti matininkas. Naudojimosi tvarkos sutartį su parengtu planu patvirtintą notaro,   reikia įregistruoti Registrų centre.

    Taip atsiranda galimybė mišku naudotis keliems bendrasavininkams, bet miškotvarkos projektas  bus daromas visai miško valdai ir visų savininku sutikimu.

    lapuočių medynai

    Nepavyksta pasidalinti miško su bendrasavininkais...

    Pasitaikius  tokiai situacijai, visuomet reikia tartis, spręsti nesklandumus taikiai ir geranoriškai, remtis supratimu ir tarpusavio pagarba, neignoruojant ne vienos nepasidalinančių miško valdos pusių nuomonės ir argumentų.

    Bet,  jeigu miško sklypo su bendrasavininku  pasidalinti nepavyksta ir taikus, naudingas visiems, sprendimas nepriimamas, reikia kreiptis į advokatą, kuris parašys pretenziją bendrasavininkui, nesutinkančiam atsidalinti sklypo. Jeigu bendrasavininkas su pretenzija sutikti nenori, tada eiga yra perduodama teismui ir teismo sprendimu sklypas gali būti padalinamas.

    Taip atsiranda galimybė mišku naudotis keliems bendrasavininkams, bet miškotvarkos projektas  bus daromas visai miško valdai ir visų savininku sutikimu.

    perkame miskus nzt

    Kodėl reikalinga NŽT (Nacionalinė žemės tarnyba) pažyma...

    Norint parduoti savo miško sklypą

    Norint parduoti savo miško sklypą, pagal Lietuvos miškų įstatymą, pirmumo teisė įsigyti privatų miškų ūkio paskirties sklypą turi:

    • Miško sklypo bendraturčiai (pirmumo teisė LR CK 4.79 straipsnyje nustatyta tvarka).
    • Kaimyninių miško sklypų savininkai, kurių valdos ribojasi su parduodamo miško valda.
    • Valstybė, kai miško sklypas yra valstybinių parkų konservacinio, ekologinės apsaugos ir rekreacinio prioriteto zonose, valstybiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose, kurioms suteiktas Natūra 2000 statusas, arba, kuri ribojasi su valstybinės reikšmės mišku.

    Perka mišką – Prieš parduodant

    Todėl, prieš parduodant mišką, su pirkėju suderinus ir pasirašius preliminarią miško pirkimo sutartį,  būtina pateikti paraišką pažymai gauti į Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT).
    Jums reikia:

    1. Atsisiųsti pildymo dokumentą (atsisiųsti).
    2. Užpildyti visus reikiamus duomenis ir ją atsispausdinti.
    3. Pasirašyti dokumentą.
    4. Pasidaryti asmens dokumento kopiją.
    5. Apmokėti pažymą (galima apmokėti Perlo terminale). Mokėdami būtinai pasakykite, kad mokate VMI institucijai, pateikite savo asmens kodą. Įmokos kodas – 5802. Būtinai išsaugokite įmokos čekį.
    6. Užpildytą ir pasirašytą NŽT formą, asmens dokumento kopiją ir čekį turite išsiųsti arba nunešti į to miesto NŽT padalinį, kuriame yra Jūsų miškas. NŽT atsakymą iš kaimynų pateiks per 30 kalendorinių dienų.

    Sprendimas

    Pirmumo teisę turintis asmuo pranešti apie savo sprendimą turės per 15 darbo dienų. Priklausomai nuo to, kokį sprendimą jis priims, Nacionalinė žemės tarnyba išduos jums vieną iš šių pažymų:

    • Jeigu jūsų kaimynas nusprendė pirkti mišką ­­– Pažymą dėl miškų ūkio paskirties žemės sklypo pardavimo pirmumo teisę turinčiam jį pirkti asmeniui.
    • Jeigu jūsų kaimynas atsisako pirkti jūsų mišką ­­– Pažymą dėl siūlomo parduoti miškų ūkio paskirties žemės sklypo, kai šio sklypo nepageidauja pirkti asmenys, turintys pirmumo teisę jį pirkti. Tuomet jūs turite teisę parduoti savo sklypą kam norite.

    Pirmumo teisė

    Be Nacionalinės žemės tarnybos išduotos pažymos notaras negalės patvirtinti pirkimo-pardavimo sutarties.

    Jeigu jūs nesilaikysite pirmumo teisės ir nuspręsite nepranešti apie ketinamą vykdyti sandorį, pirmumo teisę turintis asmuo per 3 mėnesius galės kreiptis į teismą, kad pirkėjo teisės būtų perleistos jam ir  įvykdytas pirkimas gali būti pripažintas negaliojančiu.

    Taip atsiranda galimybė mišku naudotis keliems bendrasavininkams, bet miškotvarkos projektas  bus daromas visai miško valdai ir visų savininku sutikimu.

    misko ciklas

    Tvari miškininkystė

    Tvari miškininkystė

    Mišką vertiname atsižvelgdami  į miško teikiamas pridėtines vertes, tai yra socialinę, kultūrinę bei ekologinę, ne tik kaip žaliavos šaltinį. Turėdamas miško valdą savininkas privalo ją prižiūrėti, vadovaudamasis miško naudojimo ir tvarkymo taisyklėmis bei normatyvais, tačiau tik maža dalis iš jų turi specifinių žinių kaip prižiūrėti medynus, kirsti, atsodinti. Be to, reikia nuolat stebėti miško sanitarinę būklę, rūpintis prevencine miško apsauga. Kvalifikuota miško priežiūra reikalauja daug laiko, didelio žinių bagažo bei nemenkų piniginių sąnaudų.

    Perka mišką – Ne tik investicija

    Miško pirkimas tai ne tik sandorio sudarymas ir ilgalaikė investicija į miškus, bet ir didelis įsipareigojimas visuomenei, užtikrinant nenutrūkstamą miško ekosistemos funkcionavimą ir tenkinti žaliavinės medienos poreikį mūsų pramonei. Miškininkai pastebi, kad mišką perka ne tik profesionalai, todėl dabartiniams miško savininkams trūksta tvaraus ūkininkavimo žinių ir organizacinės struktūros.

     

    Konsultuojame miško pirkimo/pardavimo klausimais. Jei ketinantis investuoti perka mišką pirmą kartą, turėtų atkreipti dėmesį į profesionalų patarimus. Miško įsigijimas neprilygsta paprastos žemės valdos įsigijimui. Tai visiškai skirtingi dalykai. Keli neatidūs žingsniai dėl specifikos nežinojimo gali investiciją paversti santaupų praradimu.  Jei žinosite iš anksto apie galimas klaidas, jų išvengsite.